Jak oszczędzić na firmowych zakupach

Pewnie już nie raz słyszeliście o merXu.com, nowym serwisie internetowym, który umożliwia handel między firmami. Już blisko milion ofert jest dostępnych dla kupujących poszukujących produktów w branżach takich jak narzędzia, elektrotechnika i oświetlenie, budownictwo, instalacje, maszyny i metalurgia czy bezpieczeństwo. Wielu kupujących zadaje sobie pytanie, dlaczego miałbym właśnie kupować na merXu.com. Dzisiaj chcemy opowiedzieć, co takiego powoduje, że kupowanie na merXu jest właśnie tak wyjątkowe.

Obok tak oczywistych zalet jak bogata selekcja ofert pochodzących z kilku krajów europejskich czy możliwość negocjowania warunków transakcji w bezpośrednim kontakcie ze sprzedającym kupowanie na merXu ma jeszcze jedną, istotną zaletę.

TU ZDECYDOWANIE WIĘCEJ OSZCZĘDZASZ ROBIĄC ZAKUPY DLA SWOJEJ FIRMY.

MerXu ma do zaoferowania kilka propozycji, które pozwalają oszczędzić zarówno przy jednorazowych zakupach jak też tych robionych częściej i systematycznie.

1. Darmowe dostawy. Robiąc zakupy na merXu praktycznie nie płacisz za dostawę. I to niezależnie czy kupujesz towar w kraju czy za granicą. MerXu pokrywa koszty dostawy już dla transakcji większych niż 100 zł.

2. Rabat 500. Jeśli wartość Twoich transakcji przekracza 500 zł, nieważne czy w jednym zakupie czy kilku, merXu zwraca Ci 500 zł. To może brzmi niewiarygodnie, ale tak właśnie jest. Jeśli zatem kupujesz maszynę za 1000 zł to w rzeczywistości kosztuje Cię to tylko 500 zł. Oszczędzasz 500 zł.

3. Retro-bonus. Jeśli robisz zakupy regularnie a ich wartość przekracza w ciągu miesiąca 1000 zł, otrzymujesz zwrot wydanych pieniędzy aż do 10%. Tę propozycję można łączyć jak najbardziej z bezpłatną dostawą. Jeśli będziesz regularnie robił zakupy na merXu to miesięcznie możesz zaoszczędzić 600 zł netto a rocznie już 7200 zł netto.

Niezależnie od tych propozycji warto pamiętać, że sprzedający na merXu często oferują produkty w ilościach hurtowych. Stad dla tego rodzaju zakupów kupowanie jest zawsze tańsze. Aby dobrze zilustrować jak i ile możesz zaoszczędzić posłużę się jakimś przykładem z życia naszych klientów. Wyrzynarka akumulatorowa M18, BJS-0, 18 V kosztuje na merXu 920 zł netto, czyli podobnie jak w innych miejscach.

Jeśli zakup ma miejsce w tym czasie, kiedy czytasz ten artykuł, to znaczy, że będzie on objęty promocją 500 zł a co oznacza, że koszt zakupu wynosi nie 920 zł netto tylko 420 zł. No i jeszcze należy dodać do tego koszt dostawy, załóżmy, że wyniesie on 16 zł. Kwota 420 zł zmniejsza się zatem 404 zł za produkt, który w innych miejscach należy zapłacić 920 zł netto.

Nie dodałem jeszcze a powinienem, że na merXu zawsze możesz negocjować ceny ze swoim potencjalnym dostawcą. Na platformie zanim zdecydujesz się na zakup, masz możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym. I nikt za to działanie nie będzie Cię karał. W B2B musisz mieć szansę dopytać o szczegóły transakcji a co ważniejsze zawsze zapytać o możliwość niższej ceny, warunki płatności czy też wskazać jakieś niestandardowe wymagania.

To wszystko będziesz mógł zrobić za pomocą komunikatora, który znasz pewnie dobrze ze swojego prywatnego życia. To naprawdę proste. A zatem nie przegap tej szansy. Szukaj, pytaj, negocjuj i kupuj z rabatem 500 i bezpłatną dostawą na merXu.