Wakacje dla seniora

Każdy senior zasługuje na odpoczynek w komfortowych warunkach. Wczasy wypoczynkowe czy turnusy rehabilitacyjne są świetną okazją do poprawy zarówno samopoczucia, jak i stanu zdrowia. Zarówno nad morzem, jak i w górach można znaleźć wiele ciekawych atrakcji, które korzystnie wpływają na jakość wypoczynku. Dowiedz się, gdzie i jak wyjechać wraz z seniorem.

Wczasy wypoczynkowe

Wybierając się na wczasy wypoczynkowe, warto zapytać seniora, czy woli pojechać w ustronne miejsce, czy satysfakcjonuje go popularny kurort w jednej z nadmorskich lub górskich miejscowości. Każda z destynacji posiada niepowtarzalny mikroklimat, który korzystnie wpływa na zdrowie i pozwala wypocząć, oddychając czystym powietrzem. Wybierając miejsce na urlop, warto zwrócić uwagę na dostępność udogodnień dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Zapytaj o windę lub dostępność podjazdu dla niepełnosprawnych. W przypadku plaży warto wybrać płaskie wejścia, osobom na wózku będzie łatwiej podjechać. Wybierając się w góry, koniecznie zapytaj o dostępność parkingu tuż pod hotelem oraz odpowiedni podjazd. Istotna jest również kwestia wyżywienia. Warto postawić na miejsce, w którym istnieje możliwość wybrania odpowiedniej diety, na przykład dla diabetyka. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy senior zmaga się z problemami lub alergiami pokarmowymi.

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne to kolejna forma wypoczynku dedykowana szczególnie seniorom. Dzięki temu osoby starsze mogą poprawić kondycję swojego zdrowia. Ośrodki specjalizujące się w rehabilitacji oferują szereg zabiegów, indywidualnie dopasowanych do potrzeb każdego seniora. Można skorzystać na przykład z hydromasażu, kąpieli solankowej czy perełkowej, szeregu masaży leczniczych, gimnastyki, ultradźwięków czy okładów. W ramach wykupionego pakietu senior może korzystać z wybranej oferty nawet 4 razy dziennie. Konsultacja lekarska również jest w cenie, podobnie jak wyżywienie.

Schorowani seniorzy często nie mają już siły, ani możliwości, by wyjechać na turnus lub zagwarantować sobie pobyt w sanatorium. Komfort i bezpieczeństwo zapewni im odpowiedni dom opieki, w którym mogą korzystać z całodobowej pomocy medycznej, a także zabiegów z fizjoterapeutą. Dolnośląskie to województwo, w którym znajduje się Rezydencja Senioralna „Słowik” https://www.rezydencja-senioralna.pl/dom-seniora-dolnoslaskie.html. Cały ośrodek został przygotowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na wyższe kondygnacje prowadzą windy, a w łazienkach są zamontowane specjalne uchwyty. Pomiędzy pomieszczeniami nie ma progów, co znacząco ułatwia poruszanie się na wózku inwalidzkim czy przy pomocy balkonika.

Okres wakacyjny to czas, w którym większość osób decyduje się na urlopy i wyjazdy. Warto zadbać także o najstarsze osoby i zapewnić im komfort. W upalne dni pamiętaj o zapewnieniu odpowiednich warunków w domu – postaw wentylator lub klimatyzator. Przypominaj również o odpowiednim nawodnieniu i stosowaniu kosmetyków ochronnych.