Powitaj wiosnę z jogą! 

Wiosenna aura sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznych. Rosnąca temperatura zachęca do spacerów w przyjemnych promieniach słońca. To także czas, gdzie powoli pojawia się wizja lata i chęć poprawy sylwetki. Doskonałym sposobem, by popracować nad figurą, kondycją i koordynacją, są zajęcia jogi. Aktywność zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród kobiet, ale też u mężczyzn. Sprawdź, dlaczego warto ją trenować i jak przygotować się na zajęcia.

Korzyści z trenowania jogi

Joga wpływa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł. Dzięki regularnym treningom wzmocnisz swoje mięśnie i wypracujesz atrakcyjną sylwetkę. To doskonały sposób, by poprawić koordynację ruchową – wykonywanie przejść do poszczególnych asan początkowo może sprawiać trudność, ale z każdym kolejnym treningiem, będzie Ci coraz łatwiej.  Zajęcia z jogi zwiększają także elastyczność ciała i redukują napięcia w mięśniach, co wpływa na ogólne odprężenie. Podczas treningu ćwiczy się także prawidłową technikę oddechu, dzięki czemu organizm jest dotleniony. Regularna praktyka to doskonała metoda na stres i poprawę nastroju. Skupienie się na ćwiczeniach, pozwala oczyścić umysł z negatywnych myśli i spojrzeć na problemy z zupełnie innej strony. Joga pomaga także w walce z częstymi bólami głowy, a także menstruacyjnymi.

Jak przygotować się do pierwszych zajęć?

Pomimo szerokiego dostępu do portali oferujących zajęcia z jogi online, na pierwsze treningi warto przejść się do studia albo klubu fitness, gdzie wykwalifikowany instruktor pokaże jak wykonywać poszczególne asany i poprawi ewentualne błędy w technice. Dzięki temu ryzyko powstania kontuzji będzie znacznie mniejsze. Dodatkową zaletą będzie poznanie nowych osób, a nawet nawiązanie nowych przyjaźni.

Joga to aktywność fizyczna, w której nie musisz inwestować w wiele sprzętu. Obowiązkowym akcesorium jest mata. Wybierz taką, która zapewni Ci stabilność oraz odpowiednią amortyzację. W miarę postępów w treningach, asany będą coraz dynamiczniejsze. Dlatego warto postawić na model, który nie będzie się przesuwał i zapobiegnie ślizganiu się rąk i stóp. Doskonałą propozycję znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi. Pamiętaj również o wygodnym stroju. Najlepszym wyborem będą ubrania, które nie będą krępowały ruchów i zapewnią komfort. Doskonale sprawdzą się legginsy albo spodnie dresowe oraz dopasowany top.

Przydatnymi akcesoriami są także kostki oraz pasek do jogi, które pomogą stopniowo poprawiać elastyczność ciała, co przełoży się na pogłębianie praktyki. Na trening zabierz także ręcznik oraz butelkę z wodą albo naparem. Zrób coś dla swojego ciała oraz umysłu i na wiosnę zapisz się na jogę!