Smakowita dieta sokowa

Dieta sokowa zyskuje coraz większą popularność. Często promowana jest przez celebrytów, ponieważ to jeden z bardziej skutecznych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Dieta sokowa to świetny sposób na szybkie zgubienie kilku kilogramów. Dowiedz się o niej trochę więcej.

Czym jest dieta sokowa?

Dieta sokowa jest dietą opartą na piciu odżywczych soków. To świetny sposób na detoksykację organizmu. Podczas tej płynnej diety rezygnuje się całkowicie ze spożywania stałych pokarmów na rzecz soków warzywnych i owocowych. Wspierają one procesy trawienia, a także odciążają układ pokarmowy i przyśpieszają przenikania substancji odżywczych do organizmu. Podczas diety sokowej należy pić dużo wody i ziołowych lub owocowych herbat. Pamiętaj, że dieta sokowa nie może trwać zbyt długo ze względu na bardzo niską kaloryczność. Codzienne stosowanie może przynieść nieprzyjemne skutki, takie jak omdlewanie.

Jak przygotować się do diety sokowej?

Zanim na dobre rozpoczniesz dietę sokową, zastosuj kilkudniowy okres przygotowawczy. Stopniowo ograniczaj spożycie gotowych dań, mięsa, nabiału, pieczywa oraz alkoholu i słodzonych napoi. Zastąp je sałatkami oraz surowymi, gotowanymi czy marynowanymi warzywami lub owocami. Przed dietą sokową nie przesadzaj z obciążeniem organizmu. Zrezygnuj z bardzo wymagającej aktywności fizycznej. Przy przygotowywaniu do diety pamiętaj o odpowiedniej ilości snu.

Smakowita dieta sokowa

Dieta sokowa – rezultaty

Priorytetowym efektem diety sokowej jest detoksykacja organizmu, a więc zredukowanie uczucia zmęczenia, a także regulacja pracy układu trawiennego. W takcie pięciu dni takiej diety można schudnąć nawet trzy kilogramy. Dieta sokowa pomoże Ci również usunąć problemy ze snem, dobrze wpłynie na kondycję skóry i wzmocni układ immunologiczny. Dodatkowo oczyści nerki i wątrobę, a także poprawi koncentrację i pamięć. To doskonały sposób na poprawę kondycji włosów i paznokci.

Dla kogo dieta sokowa?

Dieta sokowa może zainteresować osoby, którym zależy na oczyszczeniu organizmu ze zgromadzonych toksyn. Pijesz dużo kawy lub palisz sporo papierosów? Przeprowadź dietę sokową raz na jakiś czas, aby pozbyć się negatywnych skutków ich nadużywania. To także świetny sposób dla osób, które chcą zmienić styl życia oraz dla tych, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Postaw na pyszne i odżywcze soki pełne witamin i minerałów i poczuj się lepiej.