Suplementacja organizmu podczas diety odchudzającej

Mimo wielu reklam produktów, zapewniających natychmiastowe efekty w odchudzaniu, takie środki nie istnieją. Oczywiście nie znaczy to, że powinno się rezygnować z suplementacji podczas diety, wręcz przeciwnie – dobrze dobrane suplementy wspomogą szybsze i bezpieczne zrzucenie zbędnych kilogramów. Jakie produkty warto kupić?

Jakie suplementy na odchudzanie?

Najskuteczniejszymi suplementami na zrzucenie zbędnych kilogramów, są odpowiednio zbilansowana dieta oraz  regularna aktywność fizyczna. Proces odchudzania doskonale wspomaga czerwona herbata, nazywana także „pogromcą tłuszczu”. Pomocna jest również zielona herbata. Nie zapomnij również o suplementacji białka! Możesz je uzupełniać, stosując specjalne odżywki białkowe, dostępne w różnych smakach. Dodatkowo warto sięgnąć po kwasy Omega-3. Obniżają one bowiem poziom „złego” cholesterolu, wspomagają pracę serca i stymuluj cały układ odpornościowy, dodatkowo skutecznie poprawiają koncentrację oraz funkcjonowanie mózgu. Podczas diety warto również suplementować wapń. Badacze dowiedli, że spożywanie większej ilości wapnia powoduje zwiększenie rozpadu tłuszczu i zapobiega przyrostowi tkanki tłuszczowej.

Suplementacja organizmu podczas diety odchudzającej

Co jeszcze przyda się przy odchudzaniu?

Przy odchudzaniu nie sposób nie stosować L-karnityny. Odpowiada ona za  transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie po serii różnych procesów przekształcane są w energię, a co za tym idzie – biorą udział w spalaniu tłuszczów. Jeżeli chcesz poddać swój organizm detoksykacji lub pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, sięgnij po ocet jabłkowy. Pamiętaj, że nie możesz przyjmować go regularnie – może to spowodować podrażnienie śluzówki żołądka, przez co nabawisz się wrzodów. Dlatego jeśli masz wrażliwy żołądek, lepiej sięgnij po suplementy z octem jabłkowym, niż jego czystą wersję.

Magiczna moc witamin

Witamina D również odgrywa sporą rolę w procesie odchudzania. Jej zadaniem jest decydowanie, czy organizm ma spalić więcej tłuszczu, czy jednak go odłożyć. Gdy witaminy D brakuje w organizmie, wytwarza się więcej hormonów, które powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo witamina D w połączeniu z wapniem, ma wpływ na zmniejszenie w organizmie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Wystarczający poziom witaminy D w organizmie to również wytwarzanie większej ilości leptyny – hormonu informującego mózg, że już mu wystarczy jedzenia. Pomocna jest również witamina B12, która powoduje przekształcanie żywności w energię, a nie w tłuszcz. Przeciwdziała również osłabieniu i uczuciu zmęczenia. Bierze ona również udział w produkcji serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Odchudzanie to proces, który wymaga sporo czasu i pracy. Zadbaj o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Wspomóż się odpowiednimi suplementami i ciesz się ze spadającej wagi ciała.