Dąbrowska, Dukan i ketogeniczna – w świecie diet

Dieta odchudzająca to nie tylko kilka dni wyrzeczeń. Jeśli chcesz, aby Twoje odchudzanie było skuteczne, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz dodać trochę aktywności fizycznej. W Internecie można znaleźć różne diety – wiele z nich, szczególnie „błyskawiczne” jest nieskutecznych. Jeśli chcesz schudnąć ze skutkiem długotrwałym, zdecyduj się na jedną z trzech diet: Dąbrowską, Dukana lub ketogeniczną.

Dieta doktor Dąbrowskiej

Ta warzywno-owocowa dieta nazywana jest inaczej głodówką leczniczą. Ma ona za zadanie odżywić, a także wzmocnić działanie naszego organizmu. Zakończenie kuracji Dąbrowskiej powinno wiązać się z przejściem na stałą, zdrową dietę, która będzie oparta na warzywach, owocach i ziarnach, a także na roślinach strączkowych. Poprzez dokładne oczyszczenie organizmu pozbywamy się również nadmiaru tkanki tłuszczowej. Bogate w przeciwutleniacze produkty spożywane podczas zdrowotnej głodówki działają nie tylko oczyszczająco, ale i uzdrawiająco oraz odmładzająco. Jest to dieta niskokaloryczna. Niewątpliwymi jej zaletami jest to, że nie jest ona uciążliwa oraz nie wymaga zbytniej dyscypliny. Nie towarzyszą jej objawy takie jak uczucie ciągłego „ssania” w żołądku, czy drżenie kończyn oraz senność. Warzywa i owoce można chrupać praktycznie przez cały czas, co sprawia, że posiłki trwają długo. Dieta Dąbrowskiej jest skierowana głównie do osób chcących szybko i skutecznie zgubić nadmiar kilogramów. Sprawdzi się również doskonale jako dieta dla osób o osłabionej odporności, ze schorzeniami neurologicznymi oraz z problemami natury hormonalnej. Poza zrzuceniem kilogramów dieta zapewnia między innymi polepszenie jakości snu oraz poprawę pamięci.

Dąbrowska, Dukan i ketogeniczna – w świecie diet

Doktor Dukan – bogata dieta białkowa

Doktor Dukan stawia na białkowe odchudzanie. Opracowana przez niego dieta bowiem opiera się na pożywaniu wyłącznie białek, przy jednoczesnym zminimalizowaniu spożywania tłuszczów i węglowodanów. Dieta przynosi szybkie efekty, jednak przez wielu dietetyków uważana jest za bardzo szkodliwą, szczególnie dla nerek i wątroby. Jak działa dieta doktora Dukana? Do strawienia białka organizm musi zużyć więcej energii, niż do trawienia pozostałych składników odżywczych, przez co zaczyna on lepiej wykorzystywać zapasy energetyczne w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, jeśli w organizmie permanentnie brakuje glukozy, prowadzi to do ketozy – przekształcania tłuszczu w ciała ketonowe, czyli zastępczego źródła energii dla wszystkich procesów życiowych. Dieta białkowa opiera się na czterech fazach. Podczas trwania każdej z nich, stosowane są inne jadłospisy. Taki sposób odżywiania będzie skuteczny wyłącznie wtedy, kiedy będziesz przestrzegał jej restrykcyjnych zasad.

Nowy dietetyczny trend, czyli dieta ketogeniczna

Ta dość młoda dieta opiera się głównie na spożywaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów. Dlaczego warto wybrać tę dietę? Pierwsze efekty jej stosowania można zauważyć już kilka dni po jej rozpoczęciu, kiedy szybko utracisz zbędne kilogramy. W jadłospisie znajdziesz aż pięć posiłków dziennie, dzięki czemu unikniesz również efektu jo-jo. Nauczysz się także regularnego odżywiania, co przyda Ci się po zakończeniu diety. Kuracja obniży poziom cukru we krwi, a także LDL i podwyższy poziom HDL. Skutecznie usunie cellulit i poprawi stan cery.

Aby długotrwale schudnąć, nie wystarczy sama dieta. Istotna jest także aktywność fizyczna. Jeśli nie jesteś fanem sportu, dobrym pomysłem jest wyjście na spacer. Już pół godziny codziennie da świetne efekty. Zmień swoje życie i chudnij na stałe.