Wybieramy najlepszą maszynę do lodów

Lody to deser, którym rozkoszować się można praktycznie przez cały rok. Ten chłodny smakołyk spożywa się najczęściej w lodziarniach lub kawiarniach – zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Jeśli chcesz swój własny lokal postaw na producenta, który oferuje urządzenia najwyższej jakości. Możesz je kupić albo wynająć.  

Różnorodność świata maszyn do lodów

Urządzeń do wytwarzania lodów jest niezwykle dużo. Możesz wybierać między maszynami do lodów włoskich, amerykańskich, naturalnych albo postawić na mrożone jogurty. Doskonałą propozycją do kawiarni będzie blender do lodów typu Flurry albo gofrownica Bubble Waffle. Firma Liron (https://liron-polska.pl/) oferuje szeroki wybór asortymentu do lokali gastronomicznych. Decydując się na zakup maszyny do lodów, weź pod uwagę moc silnika urządzenia, który napędza mieszadło. Im wyższa liczba obrotów, tym lepiej rozbite grudki i szybsze chłodzenie. Zwróć również uwagę na mieszadło – jeśli chcesz wytwarzać lody z owocami lub z innymi dodatkami zadbaj, aby otwory w mieszadle były większe. Koniecznie dostosuj wielkość misy chłodzącej do Twoich potrzeb. W kawiarni, gdzie jest duży ruch, warto wybrać większą. Ostatnim istotnym parametrem jest wielkość otworu do wlewania składników. Najlepiej wybrać taki o średnim rozmiarze, ponieważ za duży otwór wydłuża czas ogrzewania, a za mały będzie mniej funkcjonalny.

Maszyna do lodów – inwestycja z sensem?

Każda inwestycja powinna być dokładnie przemyślana. Otwierając własną kawiarnię, przemyśl dokładnie jaki rodzaj zimnych deserów masz zamiar serwować oraz co jeszcze zaoferujesz swoim gościom. Na rynku istnieje wiele różnych typów maszyn do lodów, na przykład włoskich (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/), amerykańskich czy naturalnych. Możesz wybrać także konserwator do lodów rzemieślniczych albo granitor. Cena takiej maszyny uzależniona jest od marki, wielkości oraz stopnia zaawansowania technologicznego. Warto wybrać producenta, który zapewni odpowiedni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, aby urządzenie mogło służyć dłużej. Jeśli Twój budżet nie pozwala na zakup tak wielu maszyn, zastanów się nad opcją wynajmu.

O czym jeszcze należy pamiętać, zakładając własną lodziarnię?

Oprócz wyboru odpowiedniego miejsca oraz urządzeń, kawiarnie nie będzie mogła funkcjonować bez stolików dla gości, lad chłodniczych oraz dobrego ekspresu do kawy. Warto zadbać również o atrakcyjny wystrój lokalu. Istotną kwestią jest również promocja. Zainwestuj w ulotki albo załóż fanpage swojej kawiarni. Dobrym pomysłem będzie również program lojalnościowi, gdzie Twoi klienci będą mogli zbierać pieczątki za zakupy i wymieniać je na gratisowe lody albo kawę.

Zakładanie własnej lodziarni wiąże się z podjęciem ważnych decyzji i sporą inwestycją. Warto postawić na maszyny najwyższej jakości. Dzięki możliwości wynajmu nie wydajesz jednorazowo sporej sumy. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na wystrój albo działania marketingowe.