Bucket list, czyli co chcę zrobić przed śmiercią

Lista postanowień zazwyczaj kojarzy się z Nowym Rokiem i rzadko kiedy zostaje zrealizowana. Zamiast planować coś krótkoterminowo, warto zastanowić się nad tym co chcesz osiągnąć w czasie swojego życia. Sprawdź, czym jest bucket list i stwórz swoją własną listę.

Co to jest Bucket List?

Bucket List jest listą rzeczy, które jej właściciel chce zrobić w ciągu swojego życia. Innymi słowy, jest to zbiór wszystkiego, czego chcesz w swoim życiu spróbować, celów do osiągnięcia i doświadczeń życiowych, które koniecznie chcesz przeżyć przed śmiercią. Nazwa „bucket list” pochodzi z języka angielskiego, w którym sformułowanie „kick the bucket” oznacza tyle, co polskie „kopnięcie w kalendarz”.

Dlaczego warto stworzyć Bucket List?

Każdy powinien mieć swoją listę aspiracji życiowych, do których można dążyć. Posiadanie Bucket List ma wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga ona w zatrzymaniu się i pomyśleniu, czego tak właściwie potrzeba Ci do tego, abyś czuł, że Twoje życie było spełnione. Motywuje ona także do spełniania swoich marzeń. Dodatkowo pomaga uporządkować wszystkie cele, od tych błahych po najważniejsze.

Bucket list, czyli co chcę zrobić przed śmiercią

Jak zrobić Bucket List?

Jeśli zdecydujesz się stworzyć swoją własną listę marzeń, na początku usiądź i zastanów się, czego naprawdę chcesz, o czym rzeczywiście marzysz. Nie ma właściwie uniwersalnego sposobu na wykonanie Bucket List – jest to zbyt osobiste doświadczenie. Zapisz na liście absolutnie wszystkie Twoje marzenia, nawet te pozornie najmniejsze. Zawsze możesz też dopisać nowe marzenia! Jeśli jesteś fanem aplikacji w telefonie, może pomóc Ci „Bucket List Maker” albo „The Bucket List App”.

Pamiętaj, aby podczas procesu tworzenia listy, nie stawiać sobie absolutnie żadnych granic. Kiedy spiszesz już wszystkie marzenia, nadaj im określone ramy czasowe – po prostu uporządkuj ją czasowo, wyznaczając cele, które chcesz zrealizować do końca roku, w ciągu 10 lat, do czterdziestych urodzin… Dzięki określeniu czasu, w którym chcesz spełnić swoje marzenia, zaczną się one wydawać znacznie łatwiejsze do osiągnięcia. Pamiętaj, że Twoim celem wcale nie jest spełnienie absolutnie wszystkich marzeń. Bucket List ma pomóc Ci wyłącznie przy napędzaniu Ciebie do ich spełniania.

Na Bucket List możesz wpisać każde, nawet najbardziej zwariowane marzenie. Niech Cię nic nie ogranicza! Dodawaj do listy nowe marzenia i odhaczaj te, które udało Ci się zrealizować!