Diety pudełkowe – nowy trend

Dieta pudełkowa wydaje się być idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, ale nie mamy czasu i chęci do codziennego przygotowywania posiłków. Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Czy taki rodzaj odchudzania jest dla wszystkich? Sprawdź, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

Dieta w pudełku – czym właściwie jest?

Catering dietetyczny polega na codziennym dostarczaniu pod drzwi specjalnie zbilansowanych posiłków. Jest to bardzo wygodny sposób, ponieważ nie musisz się martwić o przygotowywanie dań. Wybór pasującej nam diety jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy oferującej taką usługę i wybrać interesujące nas menu z bogatej oferty. Wśród propozycji znajdziesz między innymi opcje wegetariańskie, bezglutenowe, czy dedykowane sportowcom. W wyborze odpowiedniej diety odchudzającej pomoże Ci kalkulator, który obliczy, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać, aby osiągnąć upragniony efekt. Jeśli chodzi o cenę diety pudełkowej, zależy ona od tego, na jaki wariant się zdecydujesz oraz od kaloryczności posiłków. Zazwyczaj jest to około 1600 złotych na miesiąc, że kucharze przyrządzający dietetyczny catering, często korzystają z wysokiej jakości, świeżych produktów spożywczych i konsultują jadłospis z dietetykami.

Dieta pudełkowa - nowy trend

Dieta pudełkowa – wady

Gotowa dieta dowożona pod drzwi Twojego domu brzmi bardzo dobrze – w końcu możesz zaoszczędzić swój czas i nie musisz spędzać godzin przy samodzielnym komponowaniu jadłospisu. Ale niestety  nie ona jest idealna i ma swoje wady. Pierwszą z nich jest brak świadomości żywieniowej – korzystając z gotowych rozwiązań, nigdy nie nauczysz się, jak poprawnie komponować pełnowartościowych posiłków. Z tym wiąże się kolejna wada – możliwość wystąpienia efektu jo-jo. Jest to zjawisko ponownego przybrania na wadze po zakończeniu diety. Spowodowane jest spadkiem aktywności fizycznej, a także zaprzestanie utrzymywania nowych nawyków żywieniowych. Dieta pudełkowa dodatkowo jest droga – praktycznie dwukrotnie przewyższa koszt „normalnego”, ekonomicznego wyżywienia miesięcznego. Jedną z wad jest także wysokie zużycie plastiku, w którym dostarczane są posiłki. Całe szczęście coraz więcej firm decyduje się na pudełka z materiału biodegradowalnego.

Wybór odpowiedniego dostawcy diety

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących diety pudełkowe. Większość jest rzeczywiście profesjonalna i świadczy swoje usługi z dużą starannością, ale można trafić również na takie, które nawet w najmniejszym stopniu nie spełnią oczekiwań klienta. Wybierając odpowiednią firmę cateringową, zapoznaj się z ofertami różnych lokali i porównaj świadczone usługi. Zapoznaj się z opiniami innych osób – dzięki nim będziesz wiedzieć, jakie naprawdę usługi świadczy dana firma. Najszybszym i najlepszym sposobem na znalezienie cateringu, który spełni wszystkie oczekiwania, jest zapoznanie się z komentarzami użytkowników na jej temat. Zwróć również uwagę na profil konkretnej firmy na portalach społecznościowych. Tam również klienci wystawiają opinie, czasem dołączając dodatkowo zdjęcia potraw. Jeśli wybrana przez Ciebie firma proponuje „dzień testowy” – warto z niego skorzystać. Przed ostatecznym podjęciem decyzji, zapoznaj się także z regulaminem wybranej firmy cateringowej.

Dieta pudełkowa to świetna metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także codzienne odżywianie dla ludzi zabieganych lub nie lubiących gotować. Jeśli należysz do którejś z tych grup, wypróbuj catering!